Sinu parema teenuse tagamiseks kasutame sellel lehel küpsiseid. Külastades lehekülge nõustud küpsiste kasutamistingimustega. Privaatsuspoliitika.

Møller Auto 2021. aasta kasum Eestis on kasvanud 213%

Vaatamata keerulistele oludele on Møller Auto müügitulu Eestis kasvanud 38%, 54,9 miljonilt eurolt 2020. aasta esimese 11 kuu jooksul 75,9 miljoni euroni 2021. aasta samal perioodil, ning maksude eelne kasum on kasvanud lausa 213% võrra.

Kuigi autotööstus on taas tõusuteel ja müüdud autode kogused annavad märku turu elavnemisest, on pandeemia mõjud jätkuvalt tuntavad ka 2022. aastal.
Suurenenud nõudlusest lähtuvalt on tööstuse suurim väljakutse tootmine ja uute autode pakkumine, seega on 2021. aastal kasutatud autode turg kiiresti tõusnud. See on olnud Eestis Møller Auto jaoks kasvav segment - võrreldes 2020. aastaga oli tänavune tõus 29%.

Uue auto tarnega peab ootama 8–9 kuud
Møller Auto Balticu tegevjuhi Izida Gerkena sõnul kannatab autotööstus jätkuvalt väga tugevalt ning tuleval aastal pole erilist paranemist oodata: „Probleemid mikrokiipide tootmisel ja tarnimisel takistavad uute autode tootmist ja kasvava nõudlusega Eesti siseturul ei ole pakkuda piisavalt sõidukeid. Nõudlus autode järele on ületanud pakkumise. Hetkel on minimaalne uue auto tellimuse täitmise ja tarneaeg uuringute andmetel pikenenud 8–9 kuuni. Kui oleks tagatud katkematud autotarned, oleksid müügitulemused veelgi paremad,” ütleb Gerkena.

Kasutatud autode turg on kasvanud 29%
Møller Auto andmetel registreeriti 2020. aasta oktoobris Eestis esmakordselt 2146 kasutatud autot, kuid 2021. aasta novembris tõusis see arv 3306 autoni. Mølleri uute autode müük on aastaga kasvanud aga suisa 53% (1264 ühikult 2020. aastal 1940 ühikuni 2021. aastal).

Kõige populaarsemad automudelid on Volkswagen TCross ja Tiguan
Eesti tarbijate seas on populaarseimad Volkswageni automudelid TCross, Golf, Tiguan, Troc ja Passat. Møller Auto kliendiprofiile analüüsides on näha, et eraisikute seas on populaarseimad valikud Volkswageni linnamaasturi mudelid TCross ja Tiguan, ärikliendid aga eelistavad tugevalt Volkswagen Passatit. Muutused toimuvad selleski segmendis, sest ärikliendid valivad järjest enam linnamaasturiklassi mudeleid.

Nõudlus elektriautode järele on endiselt madal
Pandeemia on võimaldanud meil hinnata ja muuta ka oma isiklikke harjumusi. Erinevad keskkonna- ja jätkusuutlikkuse küsimused muutuvad üha olulisemaks. Inimesed otsivad võimalusi, kuidas enda tarbimisharjumusi hinnates oma ökoloogilist jalajälge vähendada. Aina kerkivad teenuste hinnad sunnivad samuti otsima nii keskkonna- kui ka rahakotisõbralikke lahendusi. Kuigi elektrisõidukid moodustavad vaid 0,3% Eestis registreeritud sõidukitest, kasvatas Møller Auto 2021. aastal müüdud elektriautode arvu peaaegu kahekordseks. 2020. aasta esimese 10 kuuga müüdi 24 elektriautot, kuid 2021. aastal on see arv tõusnud 48 autoni.

Moller Auto kontsern Eestis koosneb 3 ettevõttest: Moller Auto Tallinn OÜ, Moller Auto Viru OÜ ja Moller Auto Pärnu OÜ. 2021. aasta 11 kuu auditeerimata kogukäive on olnud 76 miljonit eurot ja maksueelne ärikasum ulatus 2,2 miljonini. Moller Autol on Eestis 165 töötajat.