Sinu parema teenuse tagamiseks kasutame sellel lehel küpsiseid. Külastades lehekülge nõustud küpsiste kasutamistingimustega. Privaatsuspoliitika.

Mis toimub

Volkswagen suutis viia heitkogused märkimisväärselt alla Euroopa normide

Uued Volkswageni sõiduautod saavutasid esialgsete andmete kohaselt möödunud aastal Euroopa Liidus ettenähtud keskmise süsinikdioksiidi heitmete piirmäära 97 g/km asemel 92 g/km ehk autod paiskasid õhku lubatust kuus miljonit grammi vähem CO2-te. Võrreldes 2019. aastaga vähenes keskmine heitmete kogus 22 protsenti.

Volkswageni brändijuhi Justas Nekrošiuse sõnul aitas märkimisväärsetele tulemustele kaasa aina kasvav elektriautode müük nii Euroopas, kui ka Eestis, kus Volkswageni elektrisõidukid on 12,5 protsendilise turuosaga kolme kõige ostetuma automargi hulgas.

„Tänu edukatele müügimahtudele Euroopas õnnestus meil brändina viia heitkogused sõiduautode kategoorias märkimisväärselt alla Euroopa normide ning saime tänu sellele kinnitust, et oleme õigel teel. Tänavu jätkame juhtpositsiooni tugevdamist elektromobiilsuse segmendis, suurendades elektriautode valikut. Laiendame ID.3 ja e-up! mudelite valikut, pakume ID.3 mudelit atraktiivsema hinnaga ning toome Eestis turule meie esimese täiselektrilise linnamaasturi ID.4,“ lisas Volkswageni brändijuht.

Perioodil 2020–2024 investeerib ettevõte elektromobiilsusesse üle 11 miljardi euro. 2025. aastaks plaanitakse turule tuua 20 uut täiselektrilist mudelit. Tänavu täiendab Volkswagen modulaarsele elektriajami platvormile (MEB) rajatud elektriautode valikut, tänu millele jõuavad ID.4, ID.4 GTX (ideeauto) ja ID.5 (ideeauto) rahvusvahelistele turgudele. Eelmisel aastal müüs Volkswagen elektriautosid tervelt 212 000 tükki, neist 56 500 olid täiselektrilised ID.3 mudelid.
28.01.2021

Volkswagen e-Crafter astus kullerfirma DPD ridadesse 

Kuller- ja logistikaettevõte DPD sai kätte seitse täiselektrilist Volkswagen e-Crafter kaubikut, millega hakatakse saadetisi transportima Tallinnas ja selle lähiümbruses. Elektrilised kaubikud on osa DPD grupi projektist, milleks investeeritakse kokku 200 miljonit eurot.

Täna Moller Auto Ülemiste esinduses anti DPD kulleritele üle Volkswagen e-Crafter kaubikud, mis on oluline samm keskkonnasäästlikuma kullerteenuse pakkumiseks. „Kaubiku sõiduulatus on 170 kilomeetrit. Oleme eelnevalt e-Crafter mudeleid testinud ja hinnanud ning kullerid on nendega väga rahule jäänud,“ märkis DPD Eesti tegevjuht Remo Kirss.

DPD kullerite igapäevase liikumisteekonna taga on tark linnalogistika süsteem, mis tagab kõige kiirema ja keskkonnasäästlikuma teekonna saadetiste kohaletoimetamiseks. „Kaasaegse tehnoloogia abil koostatud optimaalsed kullerite veoringid ja uued elektrilised kaubikud annavad juurde olulist keskkonnasäästu. Samal eesmärgil avame lähiajal lisaks ka uue DPD depoo Tallinnas Järve piirkonnas. Suurenenud mahtude juures aitab see klientidele lähemal olla ja hoiab kokku kullerite läbitavaid kilomeetreid,“ sõnas Kirss.

Moller Auto Ülemiste tegevjuht Tarvi Hirv selgitas, et DPD tellitud seitse elektrilist kaubikut e-Crafter on Eestis seni suurim sarnane tarbesõidukite tehing ja loodetavasti saab see olema eeskujuks ka teistele suurettevõtetele ja just eriti kulleritele. „Sellise sõiduki ostmise õigustamiseks peab olema üsna suur läbisõit, samas peab olema vahepeal piisavalt aega seda laadida ning ettevõtte mõttemaailm peab olema küllalt roheline. DPD puhul on kõik need kolm aspekti hästi paigas, lausus Hirv.

Elektriliste kaubikute ost on osa DPD grupi suurprojektist, millega ettevõte investeerib kokku 200 miljonit eurot, et aastaks 2025 välja vahetada oma autopargist 7000 sõidukit keskkonnasäästlikumate vastu. Eestis tähendab see 33 uut elektri- või gaasijõul liikuvat sõidukit. DPD on Eestis esimene ning hetkel veel ainuke kullerfirma, kes kasutab Volkswagen e-Crafter kaubikuid saadetiste transportimiseks. Arvestuslikult vähendab projekt DPD kaubikute poolt väljastatava süsinikdioksiidi hulka kuni 89%.


18.01.2021

Rohkem infot ettevõtte autopargi uuenduse võimaluste kohta saab:

Eero Kalm
Ärikliendi müügiosakonna müügi- ja projektijuht
eero.kalm@moller.ee 
+372 56 606 066